تعمیر بلندگوی لپ تاپ

تعمیر بلندگوی لپ تاپ یکی از خدمات تخصصی است که در مرکز تعمیرات لپ تاپ ارائه می گردد . تمامی عملیات مرتبط با تعمیر و بهسازی این محصول در این مرکز، بر اساس استانداردهای جهانی این حوزه و ضوابط ذکر شده از سوی کمپانی سازنده انجام می گردد. از این رو متخصصین این مرکز قادر به رفع تمامی مشکلات ایجاد شده در لپ تاپ ها هستند.تعمیر بلندگوی لپ تاپ

به دلیل پیاده سازی جدیدترین متدهای سرویس و تعمیرات لپ تاپ موجبات بازیابی کیفیت اولیه دستگاه فراهم می گردد. کادر فنی تعمیرلپ تاپ ، جدیدترین متد را جهت تعمیرات لپ تاپ در این مرکز به کار می بندند. این امر ضمن سرعت بخشی به روند تعمیر، بهسازی و ارتقاء دستگاه های تعمیر شده را در این مجموعه در پی داشته است. شما کاربران گرامی با مشاهده ی هر گونه اختلال در بلندگوی لپ تاپ می توانید به نمایندگی تعمیر لپ تاپ مراجعه نمایید. در این مقاله به بررسی نکات مهم در تعمیر بلندگوی لپ تاپ می پردازیم.

5/5 – (1 امتیاز)

تعمیر بلند گوی لپ تاپ

نکات مهم در تعمیر بلندگوی لپ تاپ

در هنگام بروز مشکل در بلندگوی لپ تاپ ، گاهی ممکن است صدا از بلندگوی لپ تاپ واضح شنیده نشود یا یکی از بلندگوها کار نکند. اگر هنگام تعمیر بلندگوی لپ تاپ متوجه شدید که صدای لپ تاپ غیر طبیعی و گنگ و نامفهوم است علت این موضوع را میتوان در موارد زیر جست وجو کرد:

اختلال نرم افزاری

اگر هر دو صدای شنیده شده از بلندگو ها و هدفون غیر طبیعی باشد احتمالا نرم افزار مربوط به کارت صدا خراب شده است. برای رفع این عیب باید نرم افزار راه انداز کارت صدا را از نو نصب کنید . اگر با نصب نرم افزار راه انداز مشکل حل نشد بهتر است سیستم عامل قبلی را حذف نموده و آن را از نو نصب کنید. در تعمیر بلندگوی لپ تاپ باید متخصصین به اختلالات نرم افزاری توجه ویژه داشته باشند.

کارت صدا معیوب است 

اگر نصب مجدد نرم افزار ها کمکی به حل مشکل نکرد، احتمالا کارت صدا خراب شده است.از آنجایی که کارت صدای اغلب لپ تاپ ها آنبرد است دو گزینه پیش رو خواهید داشت : اگر لپ تاپ شما دارای شکاف آزاد Mini PCI باشد میتوانید یک کارت صدای مجزا بروی این شکاف نصب کنید.

از یک کارت صدای خارجی استفاده نمایید

یکی از بلندگو های لپ تاپ صدایی خش دار و همراه با ترق ترق از خود تولید میکند و نصب مجدد نرم افزار راه انداز کارت صدا و سیستم عامل ویندوز نیز این مشکل را بر طرف نمیکند.

بلندگوی لپ تاپ خراب شده است

صدای لپ تاپ را با یک هدفون استریو تست کنید. اگر یکی از دو گوشی دارای صدای طبیعی بود، برد صوتی سالم است و مشکل مربوط به یکی از بلندگو ها میباشد که باید یکی از انها را تعمیر و تعویض کرد.یکی از بلندگوهای لپ تاپ کار نمیکند اما بلندگو ی دیگر به خوبی کار میکند. در این مورد باید به بخش تنظیمات صدای لپ تاپ مراجعه کنیم.

تنظیمات صدای لپ تاپ به هم خورده است

بدین منظور به بخش تنظیمات رفته و بررسی کنید که هر دو بلندگو وصل باشند و صدای یکی از بلندگو ها قطع نباشد. همچنین ممکن است زبانه توازن صدا به سمت یکی از بلندگو ها متمایل شده و سبب قطع بلندگوی دیگر شده باشد. لذا جهت تعمیر بلندگوی لپ تاپ تنظیمات صدا را بررسی نمایید.

یکی از بلندگو ها خراب است

در حالی که لپ تاپ در حال پخش یک فایل صوتی است، یک هدفون استریو به ان وصل کنید. اگر صدا از هر دو گوشی هدفون دریافت شود مشخص میگردد که یکی از بلندگو های لپ تاپ خراب است و باید تعویض شود. همان گونه که ذکر شد در این موارد مهم ترین راه کار جهت تعمیربلندگوی لپ تاپ ، تعویض بلند گو می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)
مطالب مرتبط
تعمیر مادربرد لپ تاپ
تعمیر مادربرد لپ تاپ
تعمیر کارت شبکه لپ تاپ
تعمیر کارت شبکه لپ تاپ در کرج
تعمیر هارد دیسک لپ تاپ
تعمیر هارد دیسک لپ تاپ
تعمیر کارت گرافیک
تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

7 + 15 =